ikonaTelefon kontaktowy
+48 515 995 994
ikona97-410 Kleszczów
Żłobnica 82A

USŁUGI

Usługi hydrauliczne

Zajmujemy się ciśnieniowym czyszczeniem i przepychaniem rur. Przy pomocy spirali mechanicznej udrażniamy różne systemy kanalizacyjne i instalacje sanitarne, umywalki, zlewy, wanny, brodziki czy miski ustępowe. Obsługujemy również instalacje zewnętrzne: przyłącza do szamb przydomowych i kanalizacji miejskiej, sieci kanalizacyjne, studnie, drenaże, odwodnienia metodą ciśnieniową (WUKO). Wykonujemy inspekcję instalacji kanalizacyjnych przy pomocy kamery. Ofertę usług hydraulicznych kierujemy zarówno do Klientów indywidualnych, jak i instytucji z Opola, Łodzi oraz okolicznych miast.

Czym zajmuje się pogotowie kanalizacyjne?

W sytuacji częściowego lub całościowego zatkania odpływu z umywalki, toalety, wanny czy całej kanalizacji warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego pogotowia kanalizacyjnego, które dzięki nowoczesnym urządzeniom jest w stanie sprawnie i dokładnie zlokalizować i usunąć zator.

Jak pogotowie kanalizacyjne lokalizuje zator?

By uniknąć rozbiórki ścian w poszukiwaniu zatorów, wykorzystuje się specjalny sprzęt do monitoringu kanalizacji. Składa się on z miniaturowej kamery zamocowanej do elastycznego przewodu zasilającego. Kamera wyposażona jest we własne oświetlenie, może również pracować w trybie podczerwieni. Sondę wprowadza się do niedrożnej rury, obserwując na ekranie urządzenia stan przewodu. Dzięki rzeczywistemu obrazowi w wysokiej rozdzielczości możliwe jest poznanie charakteru zatoru i dobranie właściwej metody udrażniania.

Jak wykonuje się czyszczenie kanalizacji?

W zależności od rodzaju zatoru i jego wielkości, pogotowie wodociągowe może wykorzystać jedną z dostępnych metod udrażniania rur:

  • Metodę ciśnieniową WUKO – która, jest jedną z najczęściej stosowanych i polega na użyciu strumienia wody pod dużym ciśnieniem, strumień wody jest w stanie rozbić zator na mniejsze części, udrażniając tym samym rurę.
  • Spiralę mechaniczną – metoda ta wykorzystuje długą nawet na kilkanaście metrów spiralę stalową z napędem elektrycznym, którą wprowadza się ją do niedrożnej rury, aż natrafi na zator. Wprawiając końcówkę spirali w ruch, zator jest stopniowo rozdrabniany do momentu całkowitego udrożnienia rury.

Czy udrażnianie instalacji kanalizacyjnej jest bezpieczne?

Metody stosowane przez pogotowie kanalizacyjne to specjalistyczne techniki udrażniania. Charakteryzują się bardzo dużą skutecznością i możliwościami. Powodzenie procesu w dużej mierze zależy od doświadczenia oraz umiejętności pracowników obsługi sieci kanalizacyjnej. Używając metody ciśnieniowej WUKO, należy odpowiednio dobrać wartość ciśnienia wody, aby przebić się przez zator, ale nie uszkodzić rur, ani nie doprowadzić do wybicia zawartości w odpływach. Podobnie jest w przypadku spirali mechanicznej. Zbyt duża moc i liczba obrotów, może spowodować uszkodzenie ścianek rury, a także rozszczelnienie instalacji. Aby do tego nie doszło, należy korzystać z profesjonalnych usług pogotowia hydraulicznego, którego obszar działania obejmuje Łódź, Opole oraz okoliczne miejscowości.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności